remta çay kazanı

remta çay kazanı

Remta çay kazanı.. More »

remta çay kazanı

remta çay kazanı

remta çay kazanı tüplü ve elektrikli olmakla birlikte, doğalgazlı çay kazanı modeli de bulunmaktadır. More »

remta kırmızı çay kazanı

remta kırmızı çay kazanı

remta çay kazanı modelleri More »

remta elektrikli çay kazanı

remta elektrikli çay kazanı

remta elektrikli çay kazanı fiyatları More »

 

Remta Elektrikli Çift Demlikli 23 Lt Çay Kazanı

remta-cift-demlikli-cay-kaz

Remta Çift Demlikli Elektrikli Çay Kazanı 23 Lt
Çift demlikli çay kazanı üzerine iki adet temlik onlara kullanılan ve genel olarak elektrikle çalışan yan tarafında bölüm olan çay kazanlarına denilmektedir. İki adet demlik kullanılmasından dolayı çift demlikli denilmektedir, çift demlikli çay kazanı üreticileri arasında remta çay kazanları bir çok firma ve kurum tarafından tercih edilen çay kazanı modelidir. Hem kullanım kolaylığı sağlamasından dolayı hem de fiyatının uygun olmasından dolayı çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Remta çay kazanı çift demlikli modeli pleytli olarak satılan ve pleytsiz olarak satılan olmak üzere iki adet modeli bulunmaktadır. Remta çay kazanında gizli rezistans yerine açık rezistans kullanılmıştır, açık rezistans kullanmasının nedeni tamir ve bakımının daha kolay sağlanıyor olmasınnı gerçekleştirmek amacı ile açık rezistanslı olarak üretilmiştir. Çift demlikli de çay kazanı modelinde bir adet musluk üzerinde çay kazanının içerisinde suyun seviyesini gösteren su gösterge seviyesi bulunmaktadır, çay kazanı dış bölümden kazanın içerisinde bulunan suyun sıcaklığını gösteren bir adet ısı ölçer kullanılmıştır, ısı ölçer sisteminin bir kısmı çay kazanının içine monte edilecek şekilde ve kazanın içerisine konulan suyun anlık sıcaklığına kazan dışında bulunan gösterge saatinden okunacak şekilde yerleştirilmiştir. Remta çay kazanı rezistansı herhangi bir bozulma ve arıza durumunda çıkartılarak yeni çay kazanı rezistansı ile değiştirebilmektedir.
Remta çift demlikli çay kazanı 23 litre su hacmine sahip olup üzerinde kullanacak demliklerin çay kapasiteleri tamamen kullanıcının tercihine bırakılmıştır. İki demlikli çelik çay kazanı üzerinde iki demlik kullanabilir ve bu demliklerin litre boyutunu kendiniz belirleyebilirsiniz, çift demlikli çay kazanı üzerinde kullanılacak demlikler üç farklı boyutlarda üretilmektedir, bunlar bir numara, iki numara ve üç numara olarak üç farklı çay hacmine sahip demlik modelleridir, genellikle iki demlikli çay kazanı üzerinde çelikten yapılmış çay kazanı demlikleri kullanılması tavsiye edilmektedir. İki demlikli çay kazanı muslukları çelik malzemeden üretilmiş metal musluklardan oluşmaktadır. Çelik musluklar plastik musluklara oranla daha uzun süreli kullanım ömrüne sahip olmakla birlikte hem bakımı kolay hem de kullanım kolaylığı sağlayan ve sağa sola hareket ettirerek basit bir kullanıma sahip musluk modelleridir.

remta-cift-demlikli-cay-kaz

İki demlik çay kazanları bir damacana sudan fazla miktarda su aldığından tahmini olarak 250 bardak kadar çay tüketimine izin verebilmektedir. İşyerlerinde, fabrikalarda, kantinlerde, okullarda öğretmen odalarında veya toplu olarak çayın tüketildiği bir çok mekanda aktif olarak kullanılabilmektedir. İki demlikli çay kazanı otomatik çay kazanlarına oranla fiyatının uygun olması hem de paslanmaz çelik malzemelerden üretilmiş olmasından dolayı, anında alıp kullanabileceğiniz kullanıma hazır bir şekilde gönderilen ve kargolar tarafından Türkiye’nin her yerine hızlı teslimat yapıldığından tercih edilen çay kazanı modellerindendir.

Elektrikle çalışan iki demlikli çay kazanı modellerinin temizliğe haftanın belirli günlerinde veya iki haftada bir mutlaka yapılması gereken temizlik ve bakım talimatları çay kazanı içerisinde bulunan garanti belgesi içerisinde açıklayıcı bir şekilde yazılmıştır. Kullanılan çay kazanının iç kısmında ve rezistansın alt bölümüyle birlikte rezistans üzerinde oluşan kireçlerin önlenmesini ve çay kazanının daha uzun süre kullanılmasını sağlama amacıyla çay kazanı içerisine konulan suyun içerisine bir çay bardağı kadar sirke konularak veya bir yemek kaşığı kadar limon tuzu katılarak yaklaşık 30 dakika kaynatılması çay kazanın dibinde bulunan kireçten ve çay kazanı rezistans üzerinde bulunan kireçlenmenin önüne geçilmesini sağlamaktadır, bu işlemi haftalık yaptığınız sürece çay kazanını uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz çay kazanını koyduğunuz tezgahın üzerinde çizik ve benzeri hasarların oluşmaması için çift demliklikli çay kazanlarının alt kısımlarında plastik ayaklar kullanılmıştır. Çay kazanının iç temizliğini yapmak amacıyla kazanın üzerinde bulunan çelik parçalar bir vidalama yöntemiyle vidalanmıştır, bu vidalar sökülerek çay kazanının üst kısmı açılarak, daha kolay bir kazan iç temizliği yapılabilmektedir.
Remta çift demlikli 23 litre çay kazanı ile servis yapmak ve çay hizmetini gerçekleştirmek oldukça basit ve kolaydır, çay kazanı üzerinde bulunan demlikten yeterince çay bardağa konulduktan sonra kazan üzerinde bulunan musluk açılarak bardak içindeki demin üzerine yeterince sıcak su konularak servise hazır hale getirilmiş olunur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir